Wydział Literaturoznawstwa

Wyjazd studyjny do Londynu - podsumowanie Wyjazd studyjny do Londynu - podsumowanie

Wyjazd studyjny do Londynu - podsumowanie

15-22 lutego 2020 roku studenci filologii angielskiej oraz lingwistyki stosowanej wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Londynu. Wyjazd ten miał na celu poszerzenie wiedzy młodych filologów z zakresu historii oraz kultury Wielkiej Brytanii. Jego przygotowaniem, podobnie jak w roku 2017, zajęli się dr Wojciech Wachowski z Wydziału Językoznawstwa (Katedra Językoznawstwa Angielskiego) i dr hab. Jakub Lipski, prof. UKW z Wydziału Literaturoznawstwa (Katedra Literatur Anglojęzycznych).

Tegoroczny program wyjazdu objął między innymi udział w wykładzie z literatury angielskiej na Uniwersytecie w Cambridge (wykład Dr Mary Newbould pt. "Jane Austen Repackaging the Gothic"), warsztaty w teatrze szekspirowskim The Globe, wyjście do teatru na popularną sztukę brytyjską, wizyty w Natural History Museum, National Maritime Museum, Museum of London, British Museum, oglądanie zmiany warty pod Pałacem Buckingham, zwiedzanie Cambridge z przewodnikiem oraz wiele innych atrakcji.

Podczas wyjazdu studenci uczestniczyli również w grze miejskiej, w ramach której, na własną rękę i współzawodnicząc z innymi studentami, odkrywali miejsca istotne dla kultury oraz historii Wielkiej Brytanii. Wszyscy uczestnicy gry miejskiej otrzymali cenne nagrody.

Wyjazd dostarczył niezapomnianych wrażeń naszym studentom:

Aleksandra Jarecka, studentka III roku lingwistyki angielsko-niemieckiej:

"Ten wyjazd nie był moją pierwszą wyprawą do Londynu i można by zadać sobie pytanie, ile razy można jeździć w to samo miejsce... Tymczasem ten wyjazd na nowo mnie zaciekawił oraz ponownie rozbudził moją fascynację brytyjskim dziedzictwem. Miałam szansę zapoznać się nie tylko z bogatą w historię kulturalną częścią Londynu oraz Cambridge, ale także poznałam te miejscowości od tej zwyczajnej, "ludzkiej" strony - nie sposób było się nudzić, a nawet zwykły przejazd z miejsca na miejsce miał swój urok. Sam wyjazd był dobrze zorganizowany i na pewno zapamiętam go na długo, zwłaszcza że mieliśmy również okazję do przeżyć niedostępnych dla zwykłego turysty."

Julia Andrearczyk, studentka II roku lingwistyki angielsko-niemieckiej

"Wycieczka do Londynu pozwoliła mi na własne oczy zobaczyć miejsca, które wcześniej znałam głównie ze zdjęć czy filmów, poczuć tamtejszy klimat oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kulturze Wielkiej Brytanii. Dała mi również możliwość obcowania z prawdziwym językiem, np. poprzez rozmowy z przechodniami podczas gry miejskiej. Duże wrażenie wywarła na mnie również wizyta w teatrze The Globe, gdzie odbyły się ciekawie poprowadzone warsztaty. Dzień spędzony w Cambridge zachwycił mnie przede wszystkim architekturą, która tworzyła wrażenie podróży w czasie, oddając niesamowitą atmosferę miasta."

Agnieszka Szarzyńska, studentka I roku filologii angielskiej

"Are you open? Kto mógł przypuszczać, że takie pytanie zadamy pani przy kasie, żeby spytać, czy nas obsłuży? To była PRAWDZIWA praktyczna lekcja angielskiego! Po codziennym eksplorowaniu miasta zawsze wiedzieliśmy, gdzie powinniśmy spotkać się i odpocząć!"

Rafał Joppek, student III roku lingwistyki angielsko-rosyjskiej

"Tygodniowy pobyt w Londynie przybliżył mi wiele aspektów kultury brytyjskiej, które dotąd znałem tylko z książek, filmów, wykładów, a nie własnego doświadczenia. Odwiedziłem również kilka ciekawych miejsc, takich jak Cambridge czy Natural History Museum. Gra miejska połączyła dobrą zabawę z poznaniem interesujących miejsc w centrum Londynu"