Wydział Literaturoznawstwa

Międzynarodowe Seminarium Folklorystyczne

Organizatorzy Międzynarodowego Seminarium Folklorystycznego serdecznie zapraszają folklorystów i wszystkich miłośników kultury ludowej na inauguracyjne spotkanie Seminarium, które odbędzie się 29 października (piątek) o godz. 16.00 na platformie Zoom.

Inauguracyjny wykład w języku rosyjskim pt.

Легенда о «снежном человеке» на пересечении фольклорной и научной традиций (Legenda o "człowieku śniegu" na skrzyżowaniu tradycji folklorystycznej i naukowej) wygłosi prof. Siergiej Niekludow - rosyjski folklorysta i orientalista, jeden z czołowych specjalistów w dziedzinie semiotyki folkloru.

W imieniu organizatorów
dr hab. Agnieszka Gołębiowska-Suchorska, prof. uczelni

Organizatorzy Międzynarodowego Seminarium Folklorystycznego:

  • dr hab. Iwona Rzepnikowska, prof. UMK - Katedra Literatur Słowiańskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • dr hab. Jelena Jewgieniewna Lewkijewskaja, prof. Centrum Typologii i Semiotyki Folkloru Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Moskwie
  • dr Julia Kraszeninnikowa - Sekcji Folkloru Instytutu Języka, Literatury i Historii Federalnego Centrum Naukowego Komi w Syktywkarze (Uralski Oddział Rosyjskiej Akademii Nauk)
  • dr hab. Agnieszka Gołębiowska-Suchorska, prof. uczelni - Katedra Literatury Polskiej i Rosyjskiej Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Strona Międzynarodowego Seminarium Folklorystycznego - Międzynarodowe Seminarium Folklorystyczne