Walter Scott i opowieści o duchach - wykład Daniela Cooka

3 marca o godzinie 17.00 na platformie MsTeams prof. Daniel Cook z Uniwersytetu w Dundee wygłosi wykład gościnny dla studentów filologii i lingwistyk UKW. Wykład poświęcony będzie opowiadaniom o duchach autorstwa wybitnego szkockiego pisarza, Waltera Scotta (1771-1832).

Prof. Daniel Cook jest wybitnym literaturoznawcą, specjalistą w zakresie literatury angielskiej XVIII i XIX wieku. Jego prace naukowe ukazały się w najważniejszych światowych wydawnictwach (Cambridge University Press, Edinburgh University Press, Oxford University Press), a planowany wykład związany jest z jego najnowszą monografią: "Walter Scott and Short Fiction" (Edinburgh University Press, 2021).

Wszystkich zainteresowanych prosimy o mailowe zgłoszenie swojego udziału w spotkaniu (na adres: j.lipski@ukw.edu.pl).

Serdecznie zapraszamy!