Wydział Literaturoznawstwa

Wykład dr Lucyny Krawczyk-Żywko o Sherlocku Holmesie Wykład dr Lucyny Krawczyk-Żywko o Sherlocku Holmesie

Wykład dr Lucyny Krawczyk-Żywko o Sherlocku Holmesie

Kontynuujemy serię wykładów o literaturze szkockiej: po spotkaniu autorskim z Gillian Galbraith oraz wykładzie prof. Daniela Cooka, zapraszamy na spotkanie z dr Lucyną Krawczyk-Żywko z Uniwersytetu Warszawskiego poświęcone najsłynniejszemu bohaterowi literatury szkockiej – Sherlockowi Holmesowi.

Wykład „The Canon and the Palimpsest: Doyle, Holmes, and Us” odbędzie się 26 maja o godz. 16.00 na platformie Zoom. Osoby zainteresowane otrzymaniem linku do wykładu proszone są o kontakt z prof. Jakubem Lipskim (j.lipski@ukw.edu.pl).

Dr Lucyna Krawczyk-Żywko jest adiunktem w Zakładzie Kultury Brytyjskiej na Instytucie Anglistyki UW. Zainteresowania naukowe Pani Doktor obejmują współczesne rekonstrukcje epoki wiktoriańskiej w literaturze i kulturze wizualnej oraz zagadnienia związane z fikcją detektywistyczną, również na ekranie.  Jej prace naukowe ukazywały się w cenionych periodykach (m.in. Humanities, Litteraria Copernicana, Victoriographies), a najnowsza monografia pod redakcją dr Krawczyk-Żywko, Victorian Detectives in Contemporary Culture: Beyond Sherlock Holmes, opublikowana została w 2017 roku w wydawnictwie Palgrave Macmillan.