Wydział Literaturoznawstwa

Po lewej stronie książki na półce, po prawej stronie napis Miejsce na twoją książkę. Po lewej stronie książki na półce, po prawej stronie napis Miejsce na twoją książkę.

Podlaski Instytut Kultury ogłasza konkurs literacki Tutaj jestem

To już trzynasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu - szansa dla osób amatorsko piszących prozę i poezję, autorów przed debiutem, którzy nie mają w swoim dorobku autorskiego wydawnictwa z numerem ISBN. Warto spróbować, bo to okazja by skonfrontować swoje prace z opinią profesjonalnego jury, a nagrodą jest wydanie najlepszej publikacji w formie książki. Wybrana przez jurorów praca zostanie zredagowana, opracowana graficznie i wydrukowana, a autor otrzyma 200 egzemplarzy swojej publikacji.

Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich tych, którzy piszą do szuflady. Myślę, że warto swoje prace z tej szuflady wyjąć, przesłać do nas, choćby po to, by dowiedzieć się, co warto zmienić w swojej twórczości, na co zwrócić uwagę. No a jeśli praca zwycięży, to będzie to ogromna zachęta, by pisać dalej, rozwijać się literacko  – zaprasza Barbara Popławska, koordynatorka konkursu z PIK. 

PIK czeka na prace do końca maja. Jury przy ocenianiu prac będzie oceniać umiejętność pisania, sposób ujęcia tematu, kreatywność, a dodatkowym atutem będą zawarte w utworach akcenty związane z województwem podlaskim.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku: pikpodlaskie.pl